MKDNews.com

Шоу Бизнис

Џастин Бибер прегази фотограф

Џастин Бибер удрил во фотограф со неговото бело “ферари” во Холивуд и фатен е на камера. Но, полицијата соопшти дека не е направен никаков прекршок и дека повредите не се

0 коментари Прочитај повеќе ...

Скот Торсон вели Мајкл Џексон имал мал пенис

Педесет и четири годичниот Скот Торсон кој е бившиот љубовник на починатиот пијанист Валентин Либерачи во интервју за Сателитското радио во Шоуто на Хавадр Стерн вели дека , кралот на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Се јави духот на Мајкл Џексон, случајно се убил сам

Судењето за убиството на кралот на поп музиката Мајкл Џексон доби бизарен пресврт откако судијата одлучи да ја прифати изјавата која ја дал наводно духот на покојниот пејач на поранешната

0 коментари Прочитај повеќе ...

Џеки Чан создава мјузикл за својата биографија

Ѕвездата работи музичка верзија на автобиографија од 1998 година “Јас сум Џеки Чен: Животот ми e во акција”, која раскажува за животот на неговите родители, за образованието во Peking Opera

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ќе се мажи контороверзната Парис Хилтон

Контроверзната богаташка ,наследничка на “Хилтон” Парис Хилтон наскор ќе се омажи.Нејзиниот дечко Ривер Випери на Твитер оставил невообичаен коментар, со кој ги поттикнал гласовите за скора венчавка. Богатата наследничка Хилтон

0 коментари Прочитај повеќе ...

Жељко Јоксимовиќ ќе одржи концерт во Охрид

Жељко Јоксимовиќ ќе одржи концерт во Охрид на 3 август на стадионот “Билјанини извори”. Српската ѕвезда во Македонија доаѓа со неговиот “Тексас бенд”. Концертот во Охрид е дел од неговата

0 коментари Прочитај повеќе ...