MKDNews.com

Шоу Бизнис

Џеки Чан создава мјузикл за својата биографија

Ѕвездата работи музичка верзија на автобиографија од 1998 година “Јас сум Џеки Чен: Животот ми e во акција”, која раскажува за животот на неговите родители, за образованието во Peking Opera

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ќе се мажи контороверзната Парис Хилтон

Контроверзната богаташка ,наследничка на “Хилтон” Парис Хилтон наскор ќе се омажи.Нејзиниот дечко Ривер Випери на Твитер оставил невообичаен коментар, со кој ги поттикнал гласовите за скора венчавка. Богатата наследничка Хилтон

0 коментари Прочитај повеќе ...

Жељко Јоксимовиќ ќе одржи концерт во Охрид

Жељко Јоксимовиќ ќе одржи концерт во Охрид на 3 август на стадионот “Билјанини извори”. Српската ѕвезда во Македонија доаѓа со неговиот “Тексас бенд”. Концертот во Охрид е дел од неговата

0 коментари Прочитај повеќе ...

Брад Пит оставил бакшиш од 700 долари заради Џоли

Бред Пит и дал на келнерката бакшиш од 700 долари по семејната вечера за 38-тиот роденден на Анџелина во Берлин. Вечерата чинела 1.000 долари. Двајцата актери и нивните шест деца јаделе

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ќерката на Мајкл Џексон си ги пресекла вените? (фото)

Ќерката на Мајкл Џексон, 15 годишната Парис Џексон е хоспитализирана откако се обидела да си го одземе животот, пишуваат некои американски медиуми Парис во средата пред немилата случка на својот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ал Пачино: Му помогнав во кариерата на Брус Вилис

Ал Пачино тврди дека тој му ја дал кариерата на Брус Вилис, откако ја одбил улогата во “Умри машки”. Актерот изјави дека добил понуда да ја игра главната  улогата на

0 коментари Прочитај повеќе ...