MKDNews.com

Шоу Бизнис

Пејачка загина од огномет среде настап во Шпанија (Видео)

    Пејачка загина од огномет среде настап во Шпанија (Видео)

Пејачката Џоана Саинз (30) загинала на настапот во Лас Берланас, во близина на Мадрид, кога ракета од пиротехниката ја погодила во стомакот, пренесува „Сан“. Пејачката паднала на сцената и била

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сопругата на Квентин Тарантино е бремена

    Сопругата на Квентин Тарантино е бремена

Познатиот режисер Квентин Тарантино и неговата сопруга Даниела Пик соопштија дека го очекуваат нивното прво дете. Тарантино и израелската манекенка-пејачка, која е 21 година помлада од него, периодов се на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Роберт де Ниро: По 50 години брак, ја погледнав мојата сопруга и ѝ реков…

    Роберт де Ниро: По 50 години брак, ја погледнав мојата сопруга и ѝ реков…

По 50 години брак, еден ден внимателно ја погледнав мојата сопруга и ѝ реков: „Пред 50 години имавме мала куќа, стар автомобил, спиевме на каучот и гледавме во малиот црно-бел

0 коментари Прочитај повеќе ...

Каскадерот на Вин Дизел настрада на снимањето на „Брзи и бесни“

    Каскадерот на Вин Дизел настрада на снимањето на „Брзи и бесни“

За време на снимањето на новото продолжение на серијалот „Брзи и бесни“, се случи тешка несреќа во која настрада касакдерот и дублерот на американскиот актер Вин Дизел. Тој паднал на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Холивудски продуцент уапсен поради обвиненија за перење пари

    Холивудски продуцент уапсен поради обвиненија за перење пари

оливудскиот продуцент од малезиско потекло, Риза Азиз вчера бил уапсен во својата земја поради обвиненија за вмешаност во проневера на 4,5 милијарди долари и перење пари. Азиз е познат како продуцент

0 коментари Прочитај повеќе ...

Бред и Анџелина не можат да се разведат!!??

    Бред и Анџелина не можат да се разведат!!??

Некогаш најпознатата брачна двојка во Холивуд, Анџелина Џоли и Бред Пит ги решија скоро сите проблеми околу разводот. Познатите актери се договорија за старателството над децата, но им оснана „еден 

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести