MKDNews.com

Шоу Бизнис

Емина Јаховиќ во врска со турски милионер (Фото)

    Емина Јаховиќ во врска со турски милионер (Фото)

Новото момче на популарната пејачка Емина Јаховиќ е турскиот милионер Садетин Саран. Партнерот на Емина Јаховиќ, турскиот милионер Садетин Саран објави на Инстаграм фотографија со поп пејачката, но под неа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Елена Велевска за прв пат во јавност по семејното насилство (видео)

    Елена Велевска за прв пат во јавност по семејното насилство (видео)

Македонските портали, во последно време пишуваа на една не толку ведра тема. Се зборуваше дека Елена Велевска се разведува, таа пак се обиде да се одбрани со еден Фејсбук статус,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Најголемата кинеска ѕвезда , актерката Фан Бингбинг , исчезна без трага!

    Најголемата кинеска ѕвезда , актерката Фан Бингбинг , исчезна без трага!

Најголемата кинеска ѕвезда , актерката Фан Бингбинг , исчезна без трага , па дури и нејзиниот вереник ги избриша сите нејзини фотографии. Актерката Фан Бингбинг , петта најдобро платена филмска

0 коментари Прочитај повеќе ...

Џастин Бибер и неговата невеста прв пат во јавност се бакнуваат низ улиците на Лондон

    Џастин Бибер и неговата невеста прв пат во јавност се бакнуваат низ улиците на Лондон

Пејачот Џастин Бибер и манекенката Хејли Болдвин прв пат се појавија во јавноста по гласините дека тајно се венчале. Aмериканскиот актер Алек Болдвин во интервју пред почетокот на доделувањето на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Џастин Бибер и Хејли Болдвин тајно се венчале?!

    Џастин Бибер и Хејли Болдвин тајно се венчале?!

Светската музичка ѕвезда Џастин Бибер и убавата манекенка Хејли Болдвин се венчале во Њујорк, пренесуваат американските медиуми. Атрактвината двојка се сврши во јуни на Бахамите , што подоцна беше потврдено

0 коментари Прочитај повеќе ...

Марјана Станојковска се расплака во Бекстејџ – Многу ми е тешко без Влатче!

    Марјана Станојковска се расплака во Бекстејџ – Многу ми е тешко без Влатче!

Марјана Станојковска во премиерното издание  на “Бекстејџ” видно потресена и со солзи во очите зборуваше за Влатко Илиевски со кого беше исклучително блиска. “Многу ми е тешко, кога прочитав за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Барај Вести