MKDNews.com

Наука/Технологија

Фејсбук конечно ќе им стави крај на противниците на вакцинациите

  Фејсбук конечно ќе им стави крај на противниците на вакцинациите

Фејбук наскоро ќе преземе сериозни мерки против дезинформациите на оваа социјална мрежа поврзани со вакцинациите , тврдат од компанијата. Докторите

0 коментари Прочитај повеќе ...

Земјата ќе се загрее за 14 степени ако се уништат одредени облаци

  Земјата ќе се загрее за 14 степени ако се уништат одредени облаци

Доколку гасовите што предизвикуваат ефект на стаклена градина , уништат одредени облаци , тогаш температурата на Земјата ќе се зголеми

0 коментари Прочитај повеќе ...

Израел го лансира првото летало кон Месечината

  Израел го лансира првото летало кон Месечината

Ракетата Space-X денеска беше лансирана од американскиот космодром Кејп Канаверал , која треба да го однесе вселенското летало на Израел

0 коментари Прочитај повеќе ...

НАСА ја именува првата жена за главен директор за лет

  НАСА ја именува првата жена за главен директор за лет

НАСА направи уште еден огромен чекор за еднаквост и ја именува Холи Ридингс за прва жена главен директор за лет.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Германија му наложи на Фејсбук да намали со собирање лични податоци

  Германија му наложи на Фејсбук да намали со собирање лични податоци

На компанијата Фејсбук и е наложено да го намали бројот на лични податоци кои ги собира од своите корисници во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Фејсбук укина 783 лажни профили поврзани со Иран

  Фејсбук укина 783 лажни профили поврзани со Иран

Компанијата Фејсбук денеска соопшти дека укинала 783 страници, профили и групи поврзани со Иран поради „координирано, неавтентично однесување“, а станува

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести