MKDNews.com

Наука/Технологија

Потребни само 110 луѓе за изградба на самостојна колонија на Марс

  Потребни само 110 луѓе за изградба на самостојна колонија на Марс

Научниците откриваат дека се потребни само 110 луѓе за изградба на самостојна колонија на Марс. Истражувањето на професорот Жан-Марк Салоти

0 коментари Прочитај повеќе ...

Британска компанија за луксузни автомобили масовно отпушта работници

  Британска компанија за луксузни автомобили масовно отпушта работници

Компанијата Бенти на сите свои работници им дала шанса да прифатат „доброволно отпуштање“, бидејќи компанијата се соочува со пад на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сателитски воз над Македонија

  Сателитски воз над Македонија

Сателитите веќе со месеци кружат околу Земјата и можат да се забележат со голо око. Граѓаните на Македонија, како и

0 коментари Прочитај повеќе ...

YouTube ги забрани сите видеа на кои коронавирусот се поврзува со 5G технологија

  YouTube ги забрани сите видеа на кои коронавирусот се поврзува со 5G технологија

YouTube ги забрани сите видеа на коишто се промовираат теории на заговор кои го поврзуваат коронавирусот со 5G технологијата. Како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вo сабота Земјата ќе биде изложена на сериозна закана од Вселената!

  Вo сабота Земјата ќе биде изложена на сериозна закана од Вселената!

Голем астероид, долг околу еден километар, опасно ќе се приближи до нашата планета в сабота, 15 февруари, објави НАСА. Проценките

0 коментари Прочитај повеќе ...

Фејсбук со тужба за компанија од Хонг Конг, која хакирала сметки и плаќала скапи реклами

  Фејсбук со тужба за компанија од Хонг Конг, која хакирала сметки и плаќала скапи реклами

Фејсбук тужи кинеска компанија за која тврди дека ги хакирала сметките на корисниците за да плаќаат за реклами за апчиња

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време