MKDNews.com

Фото

    Порно ѕвезда ги бодри руските фудбалери од трибините (фото)

Порно ѕвезда ги бодри руските фудбалери од трибините (фото)

усокосата, позната по прекарите Наталија Андреева, Анабел, Дилајла Џи и Даница, влезе во фан зоната, а многу мажи се прашуваа од каде ја познаваат. Социјалните мрежи, исто така, го рефлектираа нејзиното присуство на стадионот, откако посакаа таа да се појавува почесто на трибините.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Фудбалската треска ја зафати и најсексапилната судијка (фото)

Фудбалската треска ја зафати и најсексапилната судијка (фото)

Се појави во минијатурно црно бикини и така ги измами воздишките на минувачите. Моделот и ТВ ѕвездата во Италија жали поради фактот дека нејзината земја не учествува на овој голем настан, но истакна дека има свои фаворити во Русија. „Ќе навивам за Англија, но ги сакам и Бразил и Мексико“ – изјавила 36 годишната убавица. Занесната судијка која се уште чека да зачекори на големата сцена во Серија А или

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Непозната Хрватка ги „украде“ сите погледи на стадионот во Калинград (фото)

Непозната Хрватка ги „украде“ сите погледи на стадионот во Калинград (фото)

Репрезентациите на Хрватска и Нигерија си ги одмерија силите во последниот денешен меч на програмата на СП во Русија. Коцкестите во самиот финиш имаат водство од 2-0 и се пред победа во првиот нивен настап на Мундијалот. Но пред почетокот на мечот, една нивна навивачка го украла шоуто на стадионот во Калинград, која кога се појавила го привлекла вниманието на камерманите, но и на навивачите кои биле на трибините.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Сексапилната Аргентинка Росио Роблес  го сака Меси!!! ( фото)

Сексапилната Аргентинка Росио Роблес го сака Меси!!! ( фото)

Убавата Росио направи вистински „хаос“ меѓу репрезентативците на Аргентина прес стартот на Мундијалот во Русија. Со провокативни фотки Росио ги „запали“ соиграчите на Меси и за домашните медиуми откри дека дури 8 фудбалери кои ќе играат во Русија и се додворувале. -Ми се јавија осум репрезентативци, но јас не им одговоров на пораките, изјави Росио и така предизвикала напнатост меѓу популарните „Гаучоси“ пред Мундијалот во Русија.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Најсексапилна и најубава светска спортистка (фото)

Најсексапилна и најубава светска спортистка (фото)

Атрактивната Пејџ можеби не е најубавата спортистка на светот, но сигурно е најпопуларната и најсексапилната голферка во Америка. Успешно ниже победи на турнирите и ги освојува симпатиите на публиката каде и да се појави.   Пејџ со својата појава плени на теренот , но и надвор од него.   На социјалните мрежи 25 годишната Пејџ покажува зошто ја сметаат за најсексапилната спортистка на светот.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Чарли Рина  интернет сензација (Фото)

Чарли Рина интернет сензација (Фото)

Убавата Рина е родена во Полска, но многу брзо по раѓањето целото нејзино семејство се сели во Канада. Полската убавица во Канада брзо ја добива титулата „чудо од дете“ по победата на шаховски турнир. Потоа Рина се запишува на студии по криминологија и форензика на Универзитетот во Торонто. Сепак нејзината академска кариера паѓа во втор план, откако Рина победува на неколку избори на убавина. Рина  била прогласена за Мис на

0 коментари Прочитај повеќе ...