MKDNews.com

Фото

    Длабоки деколтеа и високи шлицови на доделувањето на MTV Video Music Awards (фото)

Длабоки деколтеа и високи шлицови на доделувањето на MTV Video Music Awards (фото)

Синоќа во Њујорк се одржа доделувањето на наградите МТВ ВМА Очекувано на црвениот тепих се појавија бројни познати личности од светскиот шоу бизнис, кои секако за оваа прилика имаа  облечено гламурозна тоалета.   Меѓу славните дами посебно со својата тоалета одушевија Џенифер Лопез и Карди Би. Но имаше и такви кои шокираа со своето издание. Ники Минаж го покажа огромниот задник, а Скај голата дојка.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Брижит Макрон се релаксира возејќи велосипед на одмор (Фото)

Брижит Макрон се релаксира возејќи велосипед на одмор (Фото)

Емануел и Брижит Макрон летуваат во својата татковина. Парот престојува во тврдината Fort de Brégançon, која е официјална летна резиденција на француските претседатели од 1968 година. 65-годишната француска прва дама беше пресретната од група новинари и туристи додека се возеше на велосипед заедно со двајца телохранители. Љубезната сопруга на Емануел не ја одмина групата без да даде кратка изјава и да дозволи да биде фотографирана.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Се роди албино кенгурче во скопската зоолошка (фото)

Се роди албино кенгурче во скопската зоолошка (фото)

Имамеуште едно бебе кое конечно излезе од торбичката на мама, информираат од скопската зоолошка. Станува збор за албино кенгурче. Белото бебе е машко, а неговата ЗОО негователка Билјана го нарече Арчибалд.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови. Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот  да направи еден секси спектакл, што да се каже пак за туширањето.  

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Јелена Карлеуша повторно провоцира!

Јелена Карлеуша повторно провоцира!

Фолк дивата често ги често обожавателите на Инстаграм со фотографии во сексапилно издание, а овој пат споделила мигови од уживање во базен.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Сопругата на колумбискиот репрезентативец Ариас ја освојува Русија

Сопругата на колумбискиот репрезентативец Ариас ја освојува Русија

Фудбалската репрезентација на Колумбија на има „најжешката“ навивачка поддршка на Мундијалот во Русија.   Колумбијките се сигурно меѓу најубавите и најсексапилни навивачки на Светскиоот шампионат.Меѓу нив на трибините е и преубавата сопруга на репрезентативецот Сантијаго Ариас, Карин Хименез. Прекрасната манекенка која на Инстаграм има повеќе од половина милион фанови со својот атрактивен изглед го привлекува вниманието на јавноста и медиумите во Русија. Сантијаго и Карин инаку се во брак веќе

0 коментари Прочитај повеќе ...