MKDNews.com

Фото

    Фотографија на Џеј Ло со 3,5 милиони лајкови

Фотографија на Џеј Ло со 3,5 милиони лајкови

Популарната Џеј Ло објави фотографија на која е облечена во едноделен костим за капење. Дури тука доаѓаат до израз облините на пејачката , кој и покрај тоа што има 49 години , може да се мери со далеку помлади. За фотографијата на Инстаграм доби 3,5 милиони лајкови и огромен број позитивни коментари и комплименти.

0 comment Read Full Article
    По 10 години Викторија Бекам се врати во Лондон (фото)

По 10 години Викторија Бекам се врати во Лондон (фото)

За прв пат по десет години , поранешната членка на групата Спајс Грлс , настапи со својата модна колекција на ,,Неделата на модата” во Лондон. Таа имаше поддршка од целото семејство , од сопругот Дејвид и од четирите деца , кои ја дочекаа Викторија на крајот на претставувањето на најновите модели од нејзината колекција пролет/лето 2019.Ревијата ја отвори 47 годишната манекенка Стела Тенант , облечена во бели панталони , со

0 comment Read Full Article
    Со пеглата во рака, Ѓоко Таневски се спрема за свирка (фото)

Со пеглата во рака, Ѓоко Таневски се спрема за свирка (фото)

Македонскиот пејач, Ѓоко Таневски освен што одлично се снаоѓа во својата професија, по се изгледа дека добро му оди и во домашните работи. На социјалните мрежи се појави фотографија од пејачот кој се подготвува на настап. Како што може  да се види на фотографијата, на Ѓоко не му се проблем сам да си ја испегла својата кошула за настап.

0 comment Read Full Article
    Кејт Аптон прогласена за најатрактивна жена за 2018 година (фото)

Кејт Аптон прогласена за најатрактивна жена за 2018 година (фото)

Магазинот за мажи „Максим“ секоја година ја објавува листата на 100-те најатрактивни жени на светот. Очекувано, повторно на врвот на оваа листа за 2018 година е убавата Кејт Аптон. Нејзините фотографии ги одбележаа страниците на летниот број на магазинот. Жирито на магазинот кое ја направи листата на 100 најатрактивни жени на светот во своето образложение на одлуката соопшти: „Никој така не ги преставува САД како годинешната победничка. Како и нејзиниот

0 comment Read Full Article
    Снег во Јужна Африка (фото)

Снег во Јужна Африка (фото)

Студениот бран донесе пад на температурите и врнежи од снег во сред септември, главно во југозападните делови на земјата. Жителите ја фотографираа и снимаа оваа несекојдневна метеоролошка појава и објавуваат на социјалните мрежи. Африка е позната по големата суша која го погодува континентот па септемврискиот снег ги изненади локалните жители.

0 comment Read Full Article
    Леди Гага објави сет на провокативни фотки (фото 18+)

Леди Гага објави сет на провокативни фотки (фото 18+)

Светската музичка ѕвезда Леди Гага повторно ги шокира фановите. Познатата пејачка објави сет провокативни фотки на кој е гола. Ексцентричната пејачка одлучила да застане пред омилениот фотограф на Ким Кардашијан и да ја соблече облеката. Леди Гага му позирала на Ел Расел Линец , двајцата фотографиите ги објавиле на Инстаграм. На некој од фотките Гага е гола.

0 comment Read Full Article