MKDNews.com

Фото

    Авион прекриен со дијаманти (фото)

Авион прекриен со дијаманти (фото)

Авион прекриен со дијаманти направи хаос на социјалните мрежи , откако компанијата Емиретс ги објави фотографиите на својот Твитер профил. Фотографијата на Боинг 777 прекриен со дијаманти , предизвика голема расправа на Твитер. Некои веднаш знаеја дека не може да биде вистинска , додека други ја коментираа убавината на таквиот авион. Авиокомпанијата Емирејтс , предупреди дека станува збор за уметничко дело со коментар ,,Дубаи во една слика”. Некои коментираа ,,

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Лепа Брена повеќе не е русокоса (фото)

Лепа Брена повеќе не е русокоса (фото)

Лепа Брена важи за една од најубавите пејачки на поранешните југословенски простори. Нејзиниот заштитен знак е русата коса, која ја негува откако ја започна кариерата. Никогаш не експериментирала, а после толку години се одлучи за драстична промена. На нејзиниот инстраграм профил е објавена фотографија на која Брена позира со долга црвена коса.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Првата ќелава Плејбој зајачица (фото)

Првата ќелава Плејбој зајачица (фото)

„Плејбој“ го промовира својот прв модел со избричена глава – како што таа открива во интервју за култниот магазин за мажи, дека нема намера повторно да ја порасне косата. Вендела има шведско – бразилско потекло , има 23 години , а се решила да ја избричи главата , зашто не сакала да изгледа како другите девојки. ,,Јас сум онаа ќелава девојка. Така ме нарекуваат на улица . Но , тоа

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Јелена Карлеуша ги воодушеви фановите со својот природен изглед (фото)

Јелена Карлеуша ги воодушеви фановите со својот природен изглед (фото)

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша објави фотографија на која е без грам шминка на себе.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Чак Норис во елитната единица на Виктор Орбан (фото)

Чак Норис во елитната единица на Виктор Орбан (фото)

Унгарскиот премиер Виктор Орбан на својот фејсбук профил објави фотографија од својата елитна единица во која се наоѓа и легендарниот американски актер Чак Норис.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Згодна мексиканска актерка  која во Холивуд го снима новиот блокбастер (фото)

Згодна мексиканска актерка која во Холивуд го снима новиот блокбастер (фото)

Згодна мексиканска актерка која во Холивуд го снима новиот блокбастер го покажа своето совршено тело на плажа на Хаваи. Еиза е мексиканска актерка , која во Холивуд го снима новиот блокбастер ,,Годзила вс Конг” . Во паузата од снимањето на неколку дена се одмора на Хаваи , каде на плажата ги привлече сите погледи. Таа ја започнала актерската кариера во родното Мексико , каде играла во телевизиски серии ,за потоа да

0 коментари Прочитај повеќе ...