MKDNews.com

Фото

    Емили Ратајковски  во провокативно издание (фото)

Емили Ратајковски во провокативно издание (фото)

Емили Ратајковски лансираше своја линија на бикини и нормално дека таа позаираше во нив. Девојката знае како да направи една навистина провокативна и секси фотографија.   Нејзнината нова колекција е главната причина повторно да ги излуди нејзините фанови.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Убавица со бујни гради: Дениз Милани  (фото)

Убавица со бујни гради: Дениз Милани (фото)

Американскиот модел и фитнес инструктор, атрактивната Дениз Милани е една од бројните – ѕвезди убавици на социјалните мрежи.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    ,,Фризура” направена на студот во САД

,,Фризура” направена на студот во САД

Девојката излегла на – 34 степени со мокра коса надвор , а фризурата и стана хит на Твитер. Тејлор Скелон од местото Сидар Рапидс во Ајова вели дека ја измила косата и го тргнала пешкирот за да излезе од дома , останала надвор неколку секунди , доволно долго косата да и замрзне и да остане подигната.

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Атрактивната старлета Деми Роуз (фото)

Атрактивната старлета Деми Роуз (фото)

Раскошната Деми во моментов ужива на својот одмор на Тајланд.  

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Поранешната Мис Бум Бум ја покажа тетоважата во чест на Меси (фото)

Поранешната Мис Бум Бум ја покажа тетоважата во чест на Меси (фото)

Поранешната Мис Бум Бум , Сузи Кортез , позната како една од најголемите обожувателки на фудбалерот Лионел Меси , направи тетоважа специјално за него и ја објави на социјалните мрежи. ако Аргентинецот од поодамна ја блокирал Сузи на социјалните мрежи , таа го поздрави со серија атрактивни фотографии. Сузи Кортез , која е прогласена за жена со најубав задник во Бразил во 2015 , покрена дури и кампања на социјалните

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Авион прекриен со дијаманти (фото)

Авион прекриен со дијаманти (фото)

Авион прекриен со дијаманти направи хаос на социјалните мрежи , откако компанијата Емиретс ги објави фотографиите на својот Твитер профил. Фотографијата на Боинг 777 прекриен со дијаманти , предизвика голема расправа на Твитер. Некои веднаш знаеја дека не може да биде вистинска , додека други ја коментираа убавината на таквиот авион. Авиокомпанијата Емирејтс , предупреди дека станува збор за уметничко дело со коментар ,,Дубаи во една слика”. Некои коментираа ,,

0 коментари Прочитај повеќе ...