MKDNews.com

Во Кадар

Илјадници луѓе дојдоа пред СЈО на новиот протест од Шарената револуција (Фото)

    Илјадници луѓе дојдоа пред СЈО на новиот протест од Шарената револуција (Фото)

И вечерва продолжуваат протестите иницирани од аболицијата за повеќе политичари од страна на претседателот Иванов. Протестот во Скопје започна во 18 часот од пред СЈО, каде се собираат илјадници граѓани,

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пратеникот Пишев уловен како спие во Собрание (Фото)

    Пратеникот Пишев уловен како спие во Собрание (Фото)

Напорна е работата пратеничка па мора и да се дремне. Доказ за тоа е пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Васил Пишев, кој денеска е уловен како спие на собраниското столче, додека тече

0 коментари Прочитај повеќе ...

Што мислел овој скопјанец кога вака се паркирал во Охрид (Фото)

    Што мислел овој скопјанец кога вака се паркирал во Охрид (Фото)

Секој ден гледаме несовесни возачи. Но, овој претерал. Својот автомобил го паркирал буквално среде улица, а местото обележани за паркинг

0 коментари Прочитај повеќе ...

Исчезна Андреј Жерновски!

    Исчезна Андреј Жерновски!

Плакати осамнаа утрово во Општина Центар за Андреј Жерновски. Како што пишува Журнал, на плакатите стои дека е исчезнат градоначалникот.

1 Коментар Прочитај повеќе ...

Правдата е слепа – Ѕирка барокната фасада на Министерството за правда (ФОТО)

    Правдата  е слепа – Ѕирка барокната фасада на Министерството за правда (ФОТО)

Фасадата на Минстерството за правда кое се наоѓа во центарот на градот, над некогашниот ресторан Мекдоналдс е во завршна фаза.Може

0 коментари Прочитај повеќе ...

Фотографија од странските разузнавачи и нивното комбе! (Фото)

    Фотографија од странските разузнавачи и нивното комбе! (Фото)

Редакцијата на порталот „Коза ностра“ објави “екслузивна” фотографија на МВР на која е снимено странското разузнавачко комбе во близина на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време