MKDNews.com

Фото

    Момче нарекувано “Ѓавол“ поради неговите огромни дланки (фото)

Момче нарекувано “Ѓавол“ поради неговите огромни дланки (фото)

12 годишното момче постојано било малтретирано на училиште од своите соученици поради состојбата на неговите дланки. Според неговата фамилија, Тарик кој е од Индија, има големи дланки од раѓање. Според тетката на момчето татко му додека бил жив го носел на доктор но ниту еден доктор не успеал да го излечи момчето. Наставниците во локалното училиште одбиваат да го примат Тарик во училиштето поради тоа што тој ги плашел останатите

Comments Прочитај повеќе ...
    Ева Лонгорија има некој килограм вишок (фото)

Ева Лонгорија има некој килограм вишок (фото)

Веќе долго време папараците ја следат Ева Лонгорија во намерата да го докажат она што и самата го призна. Да, има некој килограм вишок, но неколку сантиметри повеќе не мораат да и ја уништат кариерата и животот. Кога се појавија сликите од плажа на кои се гледаат вишокот килограми, се појавија и коментарите на социјалните мрежи. Но, Ева и понатаму не обрнува внимание на тоа, се забавува и не им

Comments Прочитај повеќе ...
    Софија Вергара позираше гола за насловната страница на „Вуменс Хелт“

Софија Вергара позираше гола за насловната страница на „Вуменс Хелт“

Софија Вергара, која според многумина е една од најсексипилните жени во светот, се соблече целосно гола за да позира за насловната страница за септемвриското издание на магазинот „Вуменс Хелт“. Четириесет и петгодишната ѕвезда на „Модерно семејство“ е првата жена која позира гола за овој магазин. Убавата Колумбијка призна дека не го обожува вежбањето, така што облините и претставуваат проблем. – Би сакала да бидам малку повеќе спортски тип, но родена

Comments Прочитај повеќе ...
    Старлета во минијатурна бикини на плажа (фото)

Старлета во минијатурна бикини на плажа (фото)

Старлетата Деми Роуз е позната по својот атрактивен стил на облекување или подобро кажано на соблекување.  Раскошната  Деми е посебно атрактивна и забележителна кога ќе во танга ќе се појави на плажа. 22- годишната реалити ѕвезда во моментов летува на монденската Ибица и предизвикува воздишки каде и да се појави. Во мало цветно бикини Деми ги покажа своите раскошни атрибути. Бикинито посебно го истакнаа нејзиниот најсилен адут задникот, кој Деми

Comments Прочитај повеќе ...
    “Лудиот“ живот на принцот од Дубаи, некрунисаниот крал на Инстаграм (фото)

“Лудиот“ живот на принцот од Дубаи, некрунисаниот крал на Инстаграм (фото)

Тој е крунисаниот принц на Дубаи, но шеикот Хамдан бин Мухамед бин Рашид ал Мактум (попознат како “Фаза“) е некрунисаниот крал на Инстаграм. 34 годишниот Фаза има 5.1 милиони следбеници на оваа социјална мрежа и дава увид во животот на еден милијардер. Фаза е вториот син на шеикот Мухамед бин Рашид ал Мактум, потпретседателот и премиерот на Обединетите Арапски Емирати и емир на Дубаи. Богатството на неговиот татко во 2013

Comments Прочитај повеќе ...
    Меланија Трамп на Самитот Г7 се појави со наметка која чини 51,500 долари (фото)

Меланија Трамп на Самитот Г7 се појави со наметка која чини 51,500 долари (фото)

Меланија Трамп на последниот ден од нејзината прва меѓународна турнеја како прва дама на САД ја изненади јавноста. Последниот ден од турнејата го помина на Самитот Г7 во Италија носејќи наметка од „Долче и Габана“, изработена од многубројни шарени цветови во 3Д апликации, која чини 51,500 долари. Во петокот, Габана постираше фотографии и видео од Меланија Трамп на Инстаграм заблагодарувајќи и се на првата дама за нејзината поддршка на нивниот

Comments Прочитај повеќе ...