MKDNews.com

 Ударни вести

Татко си ги убил трите мали деца , па се обесил

    Татко си ги убил трите мали деца , па се обесил

Во босанскиот град Бихаќ се случила семејна трагедија , кога татко си ги убил трите малолетни деца , а потоа се самоубил. Трагедијата се случила вечерва во населбата Мали Луг.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Полицијата го уби терористот од Стразбур

    Полицијата го уби терористот од Стразбур

Чериф Чекат завчера вечер изврпи терористички напад и од тогаш е во бегство . Во потрагата по него се уапсени пет лица, а претходно беа приведени членовите на неговото семејство. 

0 коментари Прочитај повеќе ...

Господине Зоран Заев излези и прифати ТВ ДУЕЛ со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Христијан Мицкоски

    Господине Зоран Заев излези и прифати ТВ ДУЕЛ со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Христијан Мицкоски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Господине Зоран Заев, ајде, ајде, излези и прифати ТВ ДУЕЛ со Претседателот на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Лазаревски: УБК ги прислушуваше и сопругата и братот на Мијалков

  Лазаревски: УБК ги прислушуваше и сопругата и братот на Мијалков

Покрај стотина политичари, бизнисмени и новинари таргети за прислушување на УБК биле и броевите на потесното семејство на Сашо Мијалков.

0 коментари Прочитај повеќе ...

И Бијонсе на свадбата на ќерката на најбогатиот Индиец

  И Бијонсе на свадбата на ќерката на најбогатиот Индиец

Американската пејачка Бијонсе беше на свадбата на ќерката на најбогатиот Индиец Мукеш Амбани, пренесоа американските медиуми. Иша Амбани и Ананд

0 коментари Прочитај повеќе ...

Apple повеќе не смее да продава iPhone во Кина

  Apple повеќе не смее да продава iPhone во Кина

Apple повеќе во Кина не смее да продава iPhone 6 до X, одлучи кинескиот суд за интелектуална сопственост. Имено, американскиот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Хилари Клинтон гостинка на свадбата кај најбогатиот Индиец

  Хилари Клинтон гостинка на свадбата кај најбогатиот Индиец

Викендов се омажи ќерката на најбогатиот човек во Азија и 19- ти најбогат на светот, Мукеш Амбани. Неговата 27 годишна

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сондата ИнСајт на НАСА ги објави првите фотографии

  Сондата ИнСајт на НАСА ги објави првите фотографии

Сондата ИнСајт (InSight) на американската вселенска агенција НАСА ги објави првите фотографии од Марс направени со роботска рака која држи

0 коментари Прочитај повеќе ...
Македонија
    Мицковски побара оставки на министри и тв дуел со Заев

Мицковски побара оставки на министри и тв дуел со Заев

Оставки на министри, намалување на даноците, гасификација на Македонија како и предновогодишен телевизиски дуел со премиерот Зоран Заев вечерва на митингот пред Владата на РМ побара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Ципрас: Договорот од Преспа не е за Македонија да влезе во меѓународна организација

Ципрас: Договорот од Преспа не е за Македонија да влезе во меѓународна организација

Имаме многу важен договор со северните соседи, договор што се однесува на перспективата на соработка и мир во регионот, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервјуто за руската емисија „Formula

0 коментари Прочитај повеќе ...

Најскапите чевли на светот (фото)

  Најскапите чевли на светот (фото)

Најскапите чевли денес ќе бидат претставени во познатиот хотел Бурж ел Араб во Дубаи , а на настанот ќе присуствуваат

0 коментари Прочитај повеќе ...

Донатела го продаде брендот ,,Версече”

  Донатела го продаде брендот ,,Версече”

Американската модна куќа ,,Мајкл Корс” ja купува италијанската компанија ,,Џани Версаче” за повеќе од две милијарди долари. Договорот за купопродажба

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Природен рецепт за откажување од цигарите

Природен рецепт за откажување од цигарите

Пушењето цигари е еден од главните проблеми на овој век. Тоа го уништува здравјето на суров начин, особено дишењето. Затоа, неопходно е веднаш човек да ги прочисти белите дробови. Ова

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Жена од 140 килограми си го убила момчето седејќи врз него!

Жена од 140 килограми си го убила момчето седејќи врз него!

Жена од американската држава Пенсилванија е обвинета за убиство на својот партнер , така штос еднала врз него и го смачкала. Таа прво со нож и ногарка од маса го нападнала

0 коментари Прочитај повеќе ...

Шакира сокрила 14,5 милиони евра данок

  Шакира сокрила 14,5 милиони евра данок

Против светски познатата пејачка и девојка на играчот на Барселона, Жерард Пике – Шакира, наскоро ќе биде покренат процес за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Меган Маркл ќе се врати на глумата откако ќе роди деца

  Меган Маркл ќе се врати на глумата откако ќе роди деца

Некогашната агентка на Меган Маркл, Џина Нелторп Каун тврди дека војвотката од Сасекс планира да и се врати на глумата

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Вардар подобар од Металург во македонското дерби на СЕХА легата

Вардар подобар од Металург во македонското дерби на СЕХА легата

Вардар стигна до кам-бек победа од над Металург од 27:26 (11:13) во македонското дерби во регионалната СЕХА-лига, враќајќи се во последните минути од натпреварот откако во поголемиот дел од мечот

0 коментари Прочитај повеќе ...
Технологија
    Русија ја освојува Месечината до 2026 година? (видео)

Русија ја освојува Месечината до 2026 година? (видео)

Вселенскиот брод „Федерација“, летало без посада, би можела за прв пат да ја обиколи Месечината во 2026 година, соопшти руската државна вселенска агенција „Роскосмос“. „Само пет години подоцна, на почетокот

0 коментари Прочитај повеќе ...