MKDNews.com

Заев: Пописот го одложивме зашто така бараа Мицкоски и опозицијата

Заев: Пописот го одложивме зашто така бараа Мицкоски и опозицијата
октомври 18
11:52 2020

,Пописот го одложивме бидејќи Мицкоски и опозицијата бараа да биде одложен неколку месеци пред пандемијата и го направивме тоа.

Пописот и резултатите, никако не влијаат на Уставот, на Рамковниот договор, или слично.

Пописот треба да се спроведе заради рамномерниот развој, економските параметри, статистиките коишто ни требаат во државата.

Има правила Евростат и треба да ги почитуваме до крај. Април 2021 е месецот за спроведување на пописот“-вели премиерот Заев.

Линк до: видео

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време