MKDNews.com

Момче од Ресен се удави во Преспанско Езеро

Момче од Ресен се удави во Преспанско Езеро
август 03
09:56 2020

Во водите на Преспанско езеро се удавило 16-годишно момче од Ресен, откако му се превртела педалинката.

До давањето дошло откако три млади капачи се возеле на педалинка, која се превртела.

Двајцата млади капачи со пливање излегле на површина, а едното од децата не излегло од водата, објави Нова Македонија.

Момчето било на летување во Претор, информира МВР.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар