MKDNews.com

Се самоубил внукот на Елвис Присли

Се самоубил внукот на Елвис Присли
јули 13
09:36 2020

Бенџамин Кио (27), внукот на рокенрол легендата Елвис Присли, се самоубил во неговата вила во Калабасас.

Бенџамин бил пронајден мртов со прострелна рана од сачмарка во градите. Полицијата соопштила дека станува збор за самоубиство, но дека точните околности не се јасни во моментот.

Бенџамин Кио беше син на Лиза Мари Присли, ќерка на Елвис и Присила Пресли. Таа беше во брак со музичарот Дени Кио.

„Лиза Мари е скршена, Бенџамин беше центарот на нејзиниот свет“, соопштило кратко семејството.

Лиза Мари ги доби ќерката Рајли (31) и Бенџамин во бракот со Дени, на кого му ја посвети песната „Storm and grace“.

 

View this post on Instagram

Mama Lion with cubs ❤️🖤💚💙🦁🥰

A post shared by Lisa Marie Presley (@lisampresley) on

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време