MKDNews.com

Николоски: Луѓето возат пунто и шкода, а Заеви возат мајбах, порше, бентли

Николоски: Луѓето возат пунто и шкода, а Заеви возат мајбах, порше, бентли
јуни 23
09:11 2020

Нема кола најскапа во светот која не можете да ја видите во Струмица во семејството Заеви. Нема таква, јас дури и не знам како се викаат, пола од нив првпат ги гледам, рече Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва на ТВ Канал 5.

Додека луѓе возат пунто, шкода, во Струмица се вози мајбах, порше и бентли. Е, тоа е виситината за Македонија- рече Николоски во „Само вистина“.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар