MKDNews.com

МВР: Три лица одат во државен карантин на своја сметка

МВР: Три лица одат во државен карантин на своја сметка
јуни 23
10:30 2020

Во изминатите 24 часа, на 651 лице им се издадени решенија за изолација, а 346 лица потпишале изјави за самоизолација.

При контроли кај лица во изолација и самоизолација, утврдено е дека три лица што не ги почитувале мерките и ќе бидат спроведени во државен карантин на сопствен трошок, а ќе им бидат поднесени и кривични пријави по член 206 од Кривичниот законик.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар