MKDNews.com

Мицкоски за Канал 5: Со новиот сет мерки Спасовски го проектираше септември за избори

Мицкоски за Канал 5: Со новиот сет мерки Спасовски го проектираше септември за избори
мај 17
20:35 2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вестите на „Канал 5“ денеска рече дека нема друго објаснување освен дека промовираните мерки на Владата се за поткуп на гласачите пред избори.

„Ова е ништо повеќе од еден обичен поткуп на граѓаните. Овие пари ги нема и треба да бидат задолжени нашите деца и внуци за да Зоран Заев се обиде да прави поткуп.

Пред утрешната средба треба да се одлучи дали новиот датум е септември,или пак она што го лиферуваат како датум 28 јуни или пак ова е уште една во редицата лаги и измами“, рече Мицкоски.

Тој од утрешната лидерска средба очекува разум, трезненост и свесност за реалната состојба бидејќи за една недела имаме 170 новозаболени и десетина починати.

„Работите не само што не одат во позитивна насока туку спротивно. Очекувам да ги слушнам одговорите од алгоритамот што го усвоивме и на тој начин да го утврдиме првиот датум кога би можеле да се случат овие избори“, додава Мицкоски за Канал 5.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар