MKDNews.com

Зошто треба да се остане дома (видео)

Зошто треба да се остане дома (видео)
април 13
18:00 2020

Во видеото кое трае нешто повеќе од една минута  од Би-Би-Си објаснуваат како можете да имате коронавирус без да бидете свесни за тоа.

Тие објаснуваат дека можете да живеете нормално и да не знаете дека сте заразени, дека можете да шетате наоколу без никакви симптоми и дека може да заразите од две до три лица во рок од една недела.

„Тоа е разликата помеѓу животот и смртта“, се вели во видеото, со пораката  дека треба да се останува дома колку што е можно затоа што тоа спасува животи.

Погледнете го целосното видео:

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар