MKDNews.com

Земјотрес во Албанија – почувствуван и во Македонија

Земјотрес во Албанија – почувствуван и во Македонија
април 28
07:04 2020

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според рихтер  во 22 часот и 15 минути регистриран е во соседна Албанија. Земјотресот со помал интензитет е почувствуван и го западните делови на Македонија.

Епицентарот е во близина на градот Драч, на длабочина од 8 километри.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време