MKDNews.com

Xаос на улиците: Жена заразена со коронавирус избегала од болница (видео)

Xаос на улиците: Жена заразена со коронавирус избегала од болница (видео)
април 04
09:14 2020

Жена заразена со коронавирус е уапсена во Консепчион, Чиле, откако избегала од болницата Лас Игуарас во Талкахуан, пренесува „Алмадар њуз“.

Според извештаите на медиумите, жената боледувала од Ковид-19 и ја напуштила болницата без лекарско одобрение и отпусно писмо.

Продавницата во која е уапсена жената е затворена за дезинфекција по инцидентот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар