MKDNews.com

Повторно се стресе Албанија

Повторно се стресе Албанија
април 12
09:31 2020

Нов земјотрес со јачина од 2 степени утрово ја стресе Албанија.

Епицентарот бил на 20 километри од градот Корча.

Потресот бил на длабочина од 7 километри.

Вчера во истиот град имаше земјотрес.

Посилен земјотрес имаше на грчкиот остров Крит.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време