MKDNews.com

Почина актерката Хонор Блекман

Почина актерката Хонор Блекман
април 07
08:32 2020

Актерката Хонор Блекман, најпозната по улогата на Бондовата девојка Пуси Галор, почина на 95 годишна возраст. Како што пипшува „Гардијан“ таа починала од природна смрт.

Нејзиното семејство порачало дека таа била обожувана мајка и баба која ја поседувала најневеројатната комбинавија од убавина, памет и физичка сила.

-Со огромна тага јануваме дека на 95 години почина Хонор Блекман. Почина мирно, од природна смрт во својот дом, опкружена со своето семејство. Беше сакани и многу ќе им недостасува на своите деца и внуци, се наведува во сооптението од семејствот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести