MKDNews.com

ОДЛОЖЕН Е И ТУР Д’ ФРАНС!

ОДЛОЖЕН Е И ТУР Д’ ФРАНС!
април 14
19:00 2020

Најголемата светска велосипедска трка, Тур Д’ Франс, е одложена поради ширењето на коронавирусот. Истата нема да започне на 27 јуни, како што беше планирано. Веста денеска ја потврдија и организаторите на настанот.

Француската влада ги откажа сите спортски и други настани до средината на јули, а меѓу нив и Тур Д’ Франс, чиј старт беше закажан на 27 јуни, со цел во Париз на 19 јули.

Новите датуми за организација на трката се планираат кон средината на август или почетокот на септември.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време