MKDNews.com

Хоспитализиран косовскиот претседател Хашим Тачи

Хоспитализиран косовскиот претседател Хашим Тачи
април 20
14:28 2020

Хашим Тачи, денеска е примен во клиниката за урологија откако почувствувал потешкотии поради присуство на камења во бубрезите.

Од претседателскиот кабинет соопштија дека неговата состојба е стабилна и оти Тачи искажал благодарност до медицинскиот персонал за грижата којашто му била укажана.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време