MKDNews.com

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега поради влошена состојба

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега поради влошена состојба
април 07
08:15 2020

Британскот премиет вчера заврши во болница 10 дена откако е неговиот тест на коронавирус бил позитивен.

Џонсон бил примен во болница од превентивни причини.

Докотрите одлучиле дека тој мора да дојде бидејќи веќе десет дена има симптоми на коронавирус вклучувајќи и температура.

Од Даунинг Стрит соопштуваат дека во консултација со докторскиот дим, откако состојбата на Премиерот Џонсон се влошила одлучено е тој да биде префрлен на интензивна нега.

Џонсон го именувам министерот за надворешни работи Доминик Раб како негова замена.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести