MKDNews.com

Забрането движење за сите граѓани во период од 16 до 5 часот за време на викенд

Забрането движење за сите граѓани во период од 16 до 5 часот за време на викенд
март 25
18:33 2020

Во текот на претојниот викенд забраната за движење во С. Македонија се проширува и ќе започнува во 16 часот, одлучи Владата на денешната седница.

„Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд. Се забранува движењето на сите граѓани за време на викенд (сабота и недела) од 16 часот до 05 часот. Остануваат на сила и сите други претходно донесени забрани“, стои во соопштението на Владата.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар