MKDNews.com

Том Хенкс и жена му имаат коронавирус

Том Хенкс и жена му имаат коронавирус
март 12
08:52 2020
Оскаровецот Том Хенкс е болен од Ковид-19, а тој самиот на друштвените мрежи објави дека тој и неговата сопруга Рита Вилсон биле тестирани во Австралија откако почувствувале симптоми на треска и малаксаност.
Хенкс е во Австралија каде што работи на предпродукцијата на биографскиот филм за Елвис Присли, но по се изгледа работата ќе треба да причека. Како што вели и самиот во објавата, постојат медицински протоколи за заразените кои сите треба да ги почитуваат, а тој не е исклучок.
Двојката е сместена во карантин.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар