MKDNews.com

Пет лица од Клиниката за дерматологија, колеги на директорката Нина Цаца Билјановска позитивни на коронавирусот

Пет лица од Клиниката за дерматологија, колеги на директорката Нина Цаца Билјановска позитивни на коронавирусот
март 25
18:39 2020

Министерот Венко Филипче потврди дека пет лица од Клиниката за дерматологија, колеги на директорката Нина Цаца Билјановска која беше позитивна на коронавирусот.

„Од новите 29 новозаразени, пет лица се од кожна клиника. Тие немале никакви симптоми но, имаат позитивен резултат.

Сите се во добра општа состојба, резултатите ги дочекаа во домашна самоизолација, и ќе продолжат да бидат во домашна изолација.

Денеска овие пет позитивни се од 30 тестирани, а во следните денови ќе бидат тестирани и останатите, со цел да се видат резултатите“, рече Филипче.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести