MKDNews.com

Германија: За 24 часа 50 починати, нови речиси 5.000 заразени

Германија: За 24 часа 50 починати, нови речиси 5.000 заразени
март 26
09:24 2020

Бројот на потврдени случаи на зараза со Ковид-19 во Германија се зголеми на 36.508. Од заразата досега починаа 198 луѓе, соопшти здравствениот Инситут Роберт Кох.

Бројот на новозаразени е зголемен за 4.994 во изминатите 24 часа. Смртните случаи се 50 во изминатото деноноќие.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар