MKDNews.com

81 нови случаи на коронавирус во Србија, четири жртви

81 нови случаи на коронавирус во Србија, четири жртви
март 25
18:19 2020

Според последните податоци, во Србија се забележани 81 нови случаи на коронавирус.

Во таа земја сега се вкупно регистрирани 384 случаи. Најмногу заразени има во Белград- 158 а од последиците на коронавирусот досега починале четири лица.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време