MKDNews.com

15-годишно дете е првата жртва во земјотресот во Загреб

15-годишно дете е првата жртва во земјотресот во Загреб
март 22
10:46 2020

Дете на возраст од 15 години е прва жртва наземјотресот кој утрово го погоди Загреб, потврдиле за „Хина“ од Загрепскиот институт за итна медицина.

 

„Добивме извештај за урната зграда на Ѓорѓичева 13. Екипа на брза помош излезе на терен и пронајдоа тешко повредено дете кое веќе не покажуваше никакви знаци на живот“, рече Жарко Рашиќ, директор на Институтот за итни медицина.

Детето, на возраст од 15 години, било пренесено на Клиника за детски болести, но таму само била констатирана неговата смрт.

Макфакс

Силен земјотрес го погоди Загреб! (видео)

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар