MKDNews.com

Уапсен „Малчанскиот бербер“

Уапсен „Малчанскиот бербер“
јануари 05
20:35 2020

Киднаперот на 12-годишната Моника, е уапсен денеска на гробиштата во селото Малча, објавуваат српските медиуми.

Откако полицијата добила дојава дека бил виден во селото, веднаш се упатила и го пронашла на гробиштата. Изминатат ноќ спиел во шталата во една од куќите, а потоа излегол, најверојатно да бара храна.

Тоа полицијата го искористила и го уапсила.

Малата Моника беше најдена пред неколку дена, а Јовановиќ се даде во бегство. По 17 дена активна потрага, Нинослав Јивановиќ денеска е пронајден и веднаш е уапсен.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар