MKDNews.com

Традиционален маскенбал во Куратица! (видео)

Традиционален маскенбал во Куратица! (видео)
јануари 15
08:51 2020

Во Куратица, се одржа традиционалниот маскенбал кој имаше и богата музичка програма во која учествуваа Влатко Миладиновски, Дамјан Стојановски, Златко Миладиновски, Дарко Стојановски…

Селото кое секоја година станува се’ попопуларно според својот оригиналн пристап кон туризмот, и оваа година привлече голем број посетители и учесници во маскенбалот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар