MKDNews.com

Пукање во Сплит, две лица убиени!

Пукање во Сплит, две лица убиени!
јануари 11
21:41 2020

Две лица загинаа, а една е повредена во две пукања кои денеска попладне се случија во центарот на Сплит во близина на црквата свети Фран.

Како што јавува сплитската полиција, по пукањето повредено е едно лице кое итно е префрлено во болница.

 

Медиумите во Хрватска почнаа да пренесуваат дека покрај убиените двајца мотористи, било убиено уште едно лице, а како што неофицијално пренесува 24сата.хр, починал и уште еден маж откако им подлегнал на повредите.

На улиците излегле членови на полицијата, а на граѓаните им е советувано да не ги напуштаат домовите.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар