MKDNews.com

Поради земање мито уапсен директорот на српската железница (фото/видео)

Поради земање мито уапсен директорот на српската железница (фото/видео)
јануари 11
21:14 2020

Директорот на српската железница е фатен на дело…

Српското МВР објави и видео од апсењето на директорот на железницата на Србија Јевтиќ во кое може да се видат парите кој како мито ди добил уапсениот функционер.

Директорот е фатен на дело, парите, банкноти од по 500 евра исто така може да се видат во видеото.

Според сомнежот на српската полиција уапсениот директор примил мито во висина од 10 000 евра.

Уапсениот директор примил мито од посредникот Д.Б, за експропријација на земјиште на трасата на брзата пруга.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар