MKDNews.com

Почина славната актерка Неда Арнериќ

Почина славната актерка Неда Арнериќ
јануари 11
11:50 2020

Познатата српска актерка Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст, објавија српските медиуми. Арнериќ била пронајдена мртва во нејзиниот стан, без знаци на насилство.

Безживотното тело на актерката го пронашол нејзиниот брат кој дошол во посета на сестра си.

Неда Арнериќ е родена на 15 јули 1953 година во Књажевац и имаше богата актерска кариера.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести