MKDNews.com

Македонија со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет

Македонија со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет
јануари 11
11:47 2020

Македонската репрезентација со победа ја започна групната фаза на Европското првенство во ракомет.

Во Виена беше совладана Украина со 26-25 (13-10). Најефикасни во македонскиот национален тим беа Кире Лазаров, кој со гол во последните секунди ја донесе и победата, како и Дејан Манасков, кој постигна шест гола. Меѓу хероите на вечерта се вбројува и одличниот голман Никола Митревски.

Денеска е слободен ден во групата Б, а утре следи дуелот со Чешка.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар