MKDNews.com

Чулев ги поништи последните прераспределувања во МВР

Чулев ги поништи последните прераспределувања во МВР
јануари 11
21:01 2020

Со телеграма од 10 јануари до сите организациони единици, министерот за полиција Наќе Чулев ги известува сите во министерството за внатрешни работи дека сите наредби на екс министерот Оливер Спасовски со кои полициските службеници неколку саати пред нова година 2020, од страна на Весна Доревска и Виолета Влаховиќ беа прераспоредени во други полициски станици и деградирани – престануваат да важат.

Сите работници треба да се вратат на местата од кои биле прераспределени, стои во телеграмата на Наќе Чулев до сите организациони единици на МВР.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести