MKDNews.com

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Заев му подари македонско вино на Столтенберг
декември 03
22:11 2019

Премиерот, Зоран Заев, кој учествува на состанокот на НАТО во Лондон, му подари македонско вино на генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Зоран Заев

@Zoran_Zaev

ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино. @NATO

View image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
See Зоран Заев’s other Tweets

„Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. ‘You will join NATO’, рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино“, напиша Заев на „Твитер“.

извор: Makfax

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар