MKDNews.com

Игор Џамбазов со одговор на Бугарската провокација (видео)

Игор Џамбазов со одговор на Бугарската провокација (видео)
декември 13
08:45 2019

Популарниот шоумен Игор Џамбазов на својот инстаграм профил во негов стил ги демантираше Бугарите кои тврдеа дека македонскиот јазик непостоел.

Како не постои, вели Џамбазов. Еве ви го…

 

Нова провокација од Бугарија: Јазикот во Македонија е регионална форма на бугарскиот јазик!

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар