MKDNews.com

Автобус во Чиле излетал од патот, најмалку 20 загинати

Автобус во Чиле излетал од патот, најмалку 20 загинати
декември 03
08:41 2019

Најмалку 20 лица загинале кога автобус во Чиле летнал во провалија, соопштија денес тамошните власти.

Автобусот од патот во областа Талтал излетал синоќа а спасувачите денес се обидуваат да дојдат до жртвите.

Официјалниот истражувач Рикардо Кастро рекол дека 21-но лице е повредено.

Автобусот паѓал околу 20 до 30 метри.

Кастро рекол дека се уште не се познати причините за несреќата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар