MKDNews.com

Владата на Заев е падната

Владата на Заев е падната
ноември 07
08:48 2019

По изјавите на францускиот претседател Макрон во врска со добивањето датум за македонија, еден од највлијателните американски медиуми во анализа за однесувањето на францускиот претседател Макрон за ЕУ пишува дека по недобивање на датумот за преговори македонската влада е падната (collapsed).

Во Македонија владата на премиерот Зоран Заев е сега колабирана (collapsed) процесот на проширувањето на ЕУ е загрозен, пишува угледниот американски весник за состојбите во Македонија по последниот самит на ЕУ.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар