MKDNews.com

Дескоска за класифицираните документи кај Ременски: Прашајте во МВР

Дескоска за класифицираните документи кај Ременски: Прашајте во МВР
ноември 18
22:02 2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска одговарајќи на новинарско прашање за пронајдени класифицирани документи во домот на пратеничката Фросина Ременски рече дека тоа не е во надлежност на Министерството за правда, туку на Министерството за внатрешни работи.

– Класифицираните информации или документи не се во делот на Министерството за правда. Тоа е материја што ја уредува Министерството за внатрешни работи така што утре ќе продолжат министрите за внатрешни работи и тоа прашање ќе можете да го поставите – истакна Дескоска во изјавата дадена во рамки на Министерскиот форум – ЕУ Западен Балкан за правда и внатрешни работи

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар