MKDNews.com

Мицкоски – Палмер: Потребно е ресетирање на општеството, безусловна борба против корупцијата и апсолутна правда

Мицкоски – Палмер: Потребно е ресетирање на општеството, безусловна борба против корупцијата и апсолутна правда
октомври 31
07:50 2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со американскиот заменик-помошник државен секретар за европски прашања Метју Палмер.

Како што соопштуваат од партијата, на средбата станало збор за актуелната политичка состојба, за значењето на стратешкото партнерство со САД и потребата за остварување на стратешките цели за напредок во интегративните процеси на земјата.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски истакна дека е за интензивни односи и соработка со Соединетите Американски држави за сите прашања кои се од заеднички интерес, обезбедувајќи стабилност и развој на процесите. Тој додаде дека е потребно Македонија да се стави на брзата трака за членство во Европската унија преку сериозни сеопфатни реформи и дека е потребно ресетирање на општеството и безусловна борба против корупцијата и апсолутна правда.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести