MKDNews.com

Cе урна дел од хотел во Њу Орлеанс: Двајца загинати !

Cе урна дел од хотел во Њу Орлеанс: Двајца загинати !
октомври 13
20:42 2019

Две лица загинаа, а едно е пријавено за исчезнато кога се урна дел од хотел во изградба во Њу Орлеанс, Луизијана.

Според американските медиуми, најголемиот дел од хотелот Хард Рок ненадејно се урнал.

Повисоките катови почнале да се рушат, а потоа дел од зградата беше целосно урнат. Покрај загинатите, повеќе од 20 лица се повредени.

Зградите во близина биле евакуирани од претпазливост.

[/ot-video

]

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар