MKDNews.com

Во Волино денеска изнаредени еден куп знамиња со сонцето од Кутлеш

Во Волино денеска изнаредени еден куп знамиња со сонцето од Кутлеш
септември 09
21:03 2019

Во непокорно Волино денеска блеска сонцето од Кутлеш.

Инаку таму вчера се случуваше вистинска драма.

Според информации на Алфа, жители на селото Волино од општина Дебрца, биле приведени на фудбалски меч и биле однесени во полициска станица во Охрид затоа што скандирале против „преспанското“ име на земјата, а воедно и го истканувале знамето со сонцето од Кутлеш.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар