MKDNews.com

Шумахер во тајност од Швајцарија со хеликоптер бил пренесен во Париз

Шумахер во тајност од Швајцарија со хеликоптер бил пренесен во Париз
септември 10
07:42 2019

Францускиот Le Parisien пишува дека Михаел Шумахер пристигнал од Женева во Европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, во понеделникот попладне, на таен третман.
Легендарниот возач на Формула 1 со возило на Брза помош од Женева бил донесен на Одделот за кардиоваскуларна хирургија.
Носилата на кои бил доведен Михаел во зградата беше покриена со темно сино ќебе кое целосно ги покриваше лицето и телото. Тоа беше придружено со осигурување на десетина лица и биле преземена строга грижа да се обезбеди сите љубопитни да останат без информации.

Сè уште нема конкретни информации за здравјето на Шумахер, а главен човек за третманот на 50-годишниот Германец е професорот Филип Менашче.
Le Parisien додава дека Менашче е експерт за клеточна терапија за третман на срцеви заболувања. Тој е исто така раководител на Институтот за мозок и ‘рбет во болницата „Питие-Салпеттриере“ во Париз.

Како што дознава Ле Парисиен, ова е трет пат како Шумахер пристигнува во болницата Жорж Помпиду. Првите два пати тој пристигнал во Париз во текот на пролетта.

Во двата наврати, тој пристигна од Швајцарија со хеликоптер, кој слетал на хелиодромот во близина на здравствената установа.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар