MKDNews.com

Атентаторот по грешка се самоубил додека пукал кон несудената жртва.

Атентаторот по грешка се самоубил додека пукал кон несудената жртва.
септември 09
20:53 2019

Бизарно убиство се случило вчера во југоисточниот дел на Лондон , кога убиец по грешка се самоубил додека пукал кон несудената жртва.

Полицијата потврди дека вчера попладне добиле дојава за сомнителна активност. На местото набргу пристигнале полицајци и итна помош , каде затекнале маж на дваесетина години , тешко повреден , кој по извесно време починал . Очевидците раскажуваат дека тој сакал да застрела друг човек , но случајно се погодил себеси.

„Куршумот отскокна од прозорецот на автомобил, можете да ги видите трагите“, рече една 56-годишна жена која живее во близина на местото на пукањето.

„Тој дојде да застрела некој друг, но на крајот се самиот се погоди“, рече таа.

Жената рече дека младиот човек, кој наводно бил цел на нападот , останал таму, снимајќи го телото на починатиот со мобилен телефон.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар